Dowiedz się, jak robić zmianę, za którą stoją ludzie.
Dlaczego warto korzystać z opowieści, aby angażować do działania?
Co zrobić, aby budować społeczność, korzystając z storytellingu?
Narracja publiczna składa się z trzech historii: własnej historii (historia siebie), historii społeczności (historia nas) oraz historii aktualnego momentu wyzwania (historia teraz). Bazuje także na świadomości emocji wzbudzanych przez nasze opowieści, a za pomocą których możemy ułatwiać lub utrudniać zaangażowanie się innych osób. Wyznaczanie kierunków zmiany i włączanie do niej ludzi, tworzy także przestrzeń na refleksję nad strategią własnych działań - tak, aby odpowiedź na zagrożenie dla naszych wartości była świadomym działaniem - akcją, a nie wyłącznie reakcją.
Uczyliśmy i uczyłyśmy się tej metody od Marshalla Ganza oraz jego współpracowniczek. Mamy wieloletnie doświadczenie w działaniach mobilizacyjnych, kampanijnych, budowaniu ruchów i organizacji społecznych (m.in. Amnesty International, Fundacja Klamra, Komitet Obrony Demokracji, Extinction Rebellion, Akcja Demokracja, Ruch Solidarności Klimatycznej), a od 2022 roku prowadzimy warsztaty z wykorzystania narracji publicznej oraz Kręgi Opowieści i Zmianie.
Prowadzimy warsztaty z wykorzystania narracji publicznej dla osób z ruchów i organizacji społecznych, zarówno stacjonarne jak i online.
Dotychczas z prowadzonych przez nas warsztatów skorzystały m.in. Ruch Solidarności Klimatycznej (2022), Chór Voces Gaudi (największy chór LGBTQ+ w Polsce, 2022), Fundusz Dla Odmiany (2023), Program Aktywni Obywatele (2023) oraz Federacja Organizacji Pozarządowych (2023). Dziękujemy za zaufanie.
Zapraszamy do kontaktu u współpracy: piotr@narracja.org
Ps. Zobacz krótkie wideo z wyjątkowego projektu wykorzystania narracji publicznej przez osoby śpiewające w chórze Voces Gaudi. Duma!
Zdjęcie z warsztatów sieciujących dla grantobiorców w ramach programu: Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy.